ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Αρχική Σελίδα

Καλώς ήρθατε στο δικτυακό τόπο του 2ου Επαγγελματικού Λυκείου Κατερίνης. Το σχολείο βρίσκεται σε απόσταση λίγων χιλιομέτρων από το κέντρο της πόλης και η πρόσβαση πραγματοποιείται πολύ εύκολα με αστικό λεωφορείο.

Το σχολείο φοιτούν περίπου 650 μαθητές και παρέχει διάφορες ειδικότητες εκπαίδευσης (Πληροφορικής, Οικονομίας, Γεωπονίας, Υγείας). Η σύγχρονη υλικοτεχνική υποδομή, το ευχάριστο σχολικό περιβάλλον, οι ποικίλες δραστηριότητες τόσο σε εθνικό όσο και Ευρωπαϊκό επίπεδο είναι ορισμένα μόνο από τα χαρακτηριστικά του σχολείου.