Βρυκό(β)λακες και (Γ)λυκάνθρωποι

Η μεικτή θεατρική ομάδα του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης παρουσίασε με επιτυχία στο πνευματικό κέντρο ΕΚΑΒΗ της Κατερίνης το έργο της Μαρίας Κίτρα “Βρυκό(β)λακες και (Γ)λυκάνθρωποι” την Παρασκευή 24/6/2022.

theatre 2epal 2022 1

Οι γονείς των μαθητών, οι εκπαιδευτικοί και οι φίλοι που προσήλθαν απόλαυσαν μια όμορφη παράσταση με χιούμορ, γέλιο και ανατροπές. Οι πρωταγωνιστές (μαθητές και εκπαιδευτικοί) της παράστασης θέλουν να ευχαριστήσουν όλους όσοι προσήλθαν να την παρακολουθήσουν.

theatre 2epal 2022 2

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που συμμετείχαν στην θεατρική ομάδα, προσπάθησαν για το καλύτερο αποτέλεσμα και απόλαυσαν όλη τη διαδρομή με αγωνία και προσδοκία για το καλύτερο αποτέλεσμα. Κάθε πρόβα ήταν και μια μικρή έκπληξη για τους εκπαιδευτικούς βλέποντας κάθε μαθητή ή μαθήτρια να αναδεικνύει ένα μικρό ταλέντο.

theatre 2epal 2022 3

Η θεατρική ομάδα θέλει να ευχαριστησει την κυρία Κίτρα η οποία έγραψε αρχικά σε email για την επιλογή μας: “εξαιρετική επιλογή έργου, από τα πολύ αγαπημένα μου “.

theatre 2epal 2022 4

Όταν της γράψαμε για το πόσο απόλαυσαν την σχολική παράσταση οι μαθητές και ότι θα ανέβει και στην ΕΚΑΒΗ και της στείλαμε και πρόσκληση, μας απάντησε:

“Εξαιρετικά τα νέα σας και χαίρομαι πολύ που πάνω απ' όλους, το ευχαριστήθηκαν τα παιδιά!

Εύχομαι να απολαύσετε και την επόμενη παράστασή σας. Δυστυχώς, είμαστε πολύ μακριά για να καταφέρω να έρθω, αλλά πολύ θα ήθελα.

Καλό καλοκαίρι και σε σας, να ξεκουραστείτε και να πάρετε πολλές ανάσες!

Με εκτίμηση,

Μαρία Κίτρα”

theatre 2epal 2022 5

Ευχαριστούμε τον διευθυντή του σχολείου μας και τον σύλλογο γονέων και κηδεμόνων για την συμπαράσταση.

Οι εκπαιδευτικοί ευχόμαστε υγεία και καλό καλοκαίρι σε όλους.

theatre 2epal 2022 6

theatre 2epal 2022 7