Η ομάδα ΟΜ.Ε.Κ.ΕΝ. του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης "έτρεξε για την Κατερίνη"

Όπως πέρυσι έτσι και φέτος, η OM.E.K.EN. (OMάδα Eλάχιστης Kατανάλωσης ENέργειας) του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης επέλεξε, σαν πρώτη δράση για το σχολικό έτος 2015-16, να συμμετάσχει στον 4ο Αγώνας Δρόμου «ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ», εκδήλωση του Δήμου Κατερίνης,  με το Μήνυμα « ΜΗΝ ΤΟ ΠΕΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ». Δηλαδή, κάθε υλικό ή αντικείμενο μπορεί να έχει μία δεύτερη ευκαιρία με την επαναχρησιμοποίηση του, την αναπαλαίωση του ή έστω την ανακύκλωση του.

run for katerini1

Η αφίσα του αγώνα στο «ΤΡΕΧΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΤΕΡΙΝΗ» είναι ζωγραφική δημιουργία του μαθητή του 2ου ΕΠΑΛ Εμμανουήλ Νταμπώση.

run for katerini2

Αποτελέσματα αγώνα

7   ΜΠΑΙΡΑΚΤΑΡΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 2ο ΕΠΑΛ “0:31:14”

29  ΤΡΙΓΩΝΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 2ο ΕΠΑΛ “0:34:32”

35 ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 2ο ΕΠΑΛ “0:35:13

....

και ιδρωμένος αλλά όχι τελευταίος

498 ΤΣΕΡΜΠΑΚ ΚΥΡΙΛΛΟΣ, Ο ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΜΑΣ ΜΕ “0:53:17

(Κείμενο του μαθητή Καλαϊτζίδη Γιώργου μαθητή του 2ου ΕΠΑ.Λ.)

run for katerini3

Υπεύθυνος Ομάδας: Μαθιουδάκης Ευάγγελος ΠΕ17.02 Μηχ/γος ΑΣΕΤΕΜ