Συλλογή τροφίμων και χρημάτων ενόψει Χριστουγέννων

Τις επόμενες ημέρες θα διεξαχθεί στο σχολείο μας συλλογή τροφίμων και χρημάτων, με σκοπό την ενίσχυση

α) Μαθητών του σχολείου μας,

β) του εθελοντικού οργανισμού "Το Χαμόγελο του παιδιού",

γ) και του Κοινωνικού παντοπωλείου της Ιεράς Μητρόπολης Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος.

Ακολουθεί λίστα των προϊόντων που μπορούμε να φέρουμε στο σχολείο:

• Συσκευασμένα είδη τροφίμων: γάλα εβαπορέ, ζυμαρικά, κακάο, λάδι, ρύζι, σάλτσα ντομάτας, μπισκότα, αλάτι, ξύδι, όσπρια, μέλι, μαρμελάδα, μερέντα, πουρέ, δημητριακά, φρυγανιές, χυμοί, κρέμες αραβοσίτου, βρεφικές κρέμες και βρεφικά γάλατα Νο 1 & 2, αλεύρι, ζάχαρη, συσκευασμένους κουραμπιέδες και μελομακάρονα.
  • Είδη βρεφικής και προσωπικής φροντίδας: πάνες, μωρομάντηλα, σαμπουάν, αφρόλουτρα, οδοντόκρεμες, οδοντόβουρτσες.
  • Είδη υγιεινής: καθαριστικά και απολυμαντικά γενικής χρήσης, απορρυπαντικό πλυντηρίου, μαλακτικό ρούχων, χλωρίνη.
  • Είδη οικιακής χρήσης: χαρτοπετσέτες, χαρτί κουζίνας, χαρτί υγείας, λαδόκολλα, διάφανη μεμβράνη, σακούλες απορριμμάτων, γάντια μιας χρήσης.

Τα προϊόντα θα συγκεντρώνονται σε κούτες στο γραφείο των καθηγητών!
Με τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν θα αγοράσουμε και άλλα προϊόντα!!

Παρακαλούμε θερμά τους μαθητές και τους κηδεμόνες, το εκπαιδευτικό και λοιπό προσωπικό του σχολείου μας να συμβάλλουν όσο περισσότερο μπορούν σε αυτή την προσπάθεια μας, καθώς και φέτος οι ανάγκες των συνανθρώπων μας είναι μεγάλες.

Ο διευθυντής του σχολείου

κ. Καρακούσης Αθανάσιος