Εκπαιδευτική επίσκεψη σε ΟΤΕ - FORTHNET

Την Πέμπτη, 3/5/2018, οι μαθητές της Β' τάξης του τομέα Πληροφορικής του σχολείου μας πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις δικτύωσης των επιχειρήσεων ΟΤΕ και Forthnet. Σκοπός της επίσκεψης ήταν η επαφή των μαθητών με επιχειρήσεις που δραστηριοποιούνται στο χώρο των τηλεπικοινωνιών και της τεχνολογίας.

episkepsi ote may2018a
Ο διευθυντής του Τεχνικού τμήματος ΟΤΕ Κατερίνης κ. Άγγελος Τούφας εξήγησε στους μαθητές τον τρόπο λειτουργίας του τηλεφωνικού δικτύου της εταιρείας ΟΤΕ, ενώ ο υπεύθυνος του NOVA Shop (Forthnet) Κατερίνης κ. Ιωάννης Γκρέμος εξήγησε τον τρόπο λειτουργίας του δικτύου της εταιρείας τους.

episkepsi ote may2018b
Εκ μέρους των συνοδών καθηγητών, τους ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για τον χρόνο που αφιέρωσαν και τις γνώσεις που μετέδωσαν στους μαθητές μας.

episkepsi ote may2018c