Γιορτή 25 Μαρτίου

Με την καθολική συμμετοχή μαθητών και εκπαιδευτικών γιορτάστηκε στο 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης η επέτειος της Εθνικής Παλιγγενεσίας. Μέσα από το πρόγραμμα που επιμελήθηκαν οι καθηγήτριες Αργυριάδου Ελένη και Δουλγεράκη Άντα παρουσιάσθηκαν οι σημαντικότερες πτυχές της επετείου του 1821. Με τη βοήθεια της ψηφιακής τεχνολογίας, τη συνοδεία ζωντανής μουσικής υπό την καθοδήγηση του Παναγιώτη Δελήμπαλτα, την απαγγελία ποιημάτων και τα τραγούδια της χορωδίας, η εκπαιδευτική κοινότητα του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης γιόρτασε την πολύ σημαντική αυτή επέτειο, φρεσκάροντας στο μυαλό όλων, τις πανανθρώπινες αξίες της ελευθερίας, της εθνικής ανεξαρτησίας και της δικαιοσύνης.

25 martiou 2018a

25 martiou 2018b