Ασφάλεια στο Διαδίκτυο - Ημερίδα - Τομέας Πληροφορικής

Οι μαθητές του τομέα Πληροφορικής της Β' τάξης του 2ου ΕΠΑΛ καθώς και ένα τμήμα της Α' τάξης παρακολούθησαν με ιδιαίτερο ενδιαφέρον την ημερίδα με τίτλο: «Νέοι και Διαδίκτυο», την Πέμπτη 26 Απριλίου 2018 και ώρα 09:00 π.μ. -12:30 μ.μ., στο Συνεδριακό Κέντρο του Δήμου Κατερίνης «ΕΚΑΒΗ». Την ημερίδα διοργάνωσε η Ιερά Μητρόπολις Κίτρους, Κατερίνης και Πλαταμώνος μέσω του Γραφείου Νεότητάς και η Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας- Γραφείο Καινοτόμων Δράσεων. Οι εισηγητές της ημερίδας ήταν, ο κ. Βάιος Νταφούλης Παιδοψυχίατρος, Διευθυντής της Παιδοψυχιατρικής Κλινικής του Ιπποκράτειου Νοσοκομείου Θεσσαλονίκης, και ο κ. Γρηγόριος Αμανατίδης, από την Αστυνομική Διεύθυνση Πιερίας.

safer internet mitropoli 2018