Παζάρι από τους μαθητές

Στο πλαίσιο κυρίως των εορταστικών εκδηλώσεων των Χριστουγέννων και του Πάσχα, αλλά και στο τέλος της σχολικής χρονιάς, οι μαθητές του σχολείου οργανώνουν "Παζάρι" διάφορων δημιουργιών τους. Τόσο ο τομέας Βρεφονηπιοκομίας όσο και ο τομέας Γεωπονίας πωλούν σε συμβολικές τιμές τα διάφορα αντικείμενα, όπως Χριστουγενιάτικες μπάλες, διάφορα φυτά εποχής, κτλ είτε στην σχολική μονάδα είτε σε κεντρικό σημείο της πόλης. Τα έσοδα, χρησιμοποιούνται αποκλειστικά για την αγορά νέων υλικών για τις επόμενες δημιουργίες.