Εορταστικές Εκδηλώσεις

Στην αρχή κάθε σχολικής χρονιάς πραγματοποιείται η οργάνωση των εορταστικών εκδηλώσεων της σχολικής μονάδας. Οι καθηγητές που ορίζονται ως υπεύθυνοι της εκάστοτε εκδήλωσης (Χριστούγεννα, παρελάσεις, 17η Νοέμβρη, κτλ.) συγκροτούν ομάδες μαθητών που επιθυμούν να συμμετάσχουν στις εκδηλώσεις και ανάλογα καθορίζουν το σχετικό πρόγραμμα. Ειδικότερα τα τελευταία χρόνια, με το πέρας των μαθημάτων πραγματοποιείται η μεγαλύτερη εκδήλωση-γιορτή στο σχολείο με ποικίλες δράσεις από κάθε τομέα του σχολείου και παράλληλη συμμετοχή μουσικών συγκροτημάτων μαθητών.

Σχετικά βίντεο με τις εορταστικές εκδηλώσεις στο σχολείο μπορείτε να δείτε στο κανάλι του σχολείου στο youtube: http://www.youtube.com/user/2epalkaterinis