Τομείς

Στην σχολική μονάδα λειτουργούν τέσσερις τομείς με διάφορες ειδικότητες (Τομέα Πληροφορικής, Τομέας Γεωπονίας, Τομέας Οικονομίας, Τομέας Υγείας). Περισσότερες πληροφορίες για τον κάθε τομέα μπορείτε να βρείτε στις αντίστοιχες ενότητες από το κεντρικό μενού επιλογών. Μπορείτε να δείτε τον Οδηγό Σπουδών του Επαγγελματικού Λυκείου εδώ.

• Οι μαθητές κατά την εγγραφή τους στην Β΄ τάξη των Επαγγελματικών Λυκείων επιλέγουν με αίτηση τους τον Τομέα μαθημάτων, τον οποίο επιθυμούν να παρακολουθήσουν.
  • Οι μαθητές κατά την εγγραφή τους στην Γ΄ τάξη επιλέγουν την ειδικότητα που θα παρακολουθήσουν και η οποία πρέπει να αντιστοιχεί προς τον τομέα που παρακολούθησαν στη Β΄ τάξη.

ΤΟΜΕΑΣ

ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΑ