Ραδιοφωνικές εκπομπές

Ραδιοφωνική ομάδα TeenRadio

teen radio

Ακόμα δύο ραδιοφωνικές θεματικές εκπομπές μικρής διάρκειας έχουν ακουστεί στο Πανελλήνιο μαθητικό ραδιόφωνο (ESR) τις οποίες ετοίμασαν οι ραδιοφωνικοί παραγωγοί της ομάδας TeenRadio.

Η Άννα-Μαρία και η Λένα από το ΓΥΒ σχολιάζουν το πρόβλημα των ναρκωτικών στη σημερινή εποχή, τους λόγους που οδηγούνται οι νέοι στο αδιέξοδο των ναρκωτικών και προσπαθούν να βοηθήσουν τους νέους προτείνοντας λύσεις που ξεκινούν από την βοήθεια τους οικογενειακού περιβάλλοντος ,των φίλων, των κέντρων αποτοξίνωσης και του ίδιου μας του εαυτού.

Η εκπομπή ακούγεται στο Πανελλήνιο μαθητικό ραδιόφωνο κάθε Δευτέρα από τις 18:00 έως τις 19:00. Μπορείτε επίσης να ακούσετε την εκπομπή στο link Νέοι και ναρκωτικά

Η ιστορία της μουσικής, τα πρώτα μουσικά όργανα, οι νότες, οι ύμνοι, οι πρώτοι δάσκαλοι και τα πρώτα ακούσματα αλλά και η εξέλιξη της μουσικής μέσα από τις γνώσεις και τις αναζητήσεις του μαθητή της Β΄τάξης τομέα πληροφορικής Ιωάννη Μιχαηλίδη.

Η εκπομπή ακούγεται στο Πανελλήνιο μαθητικό ραδιόφωνο κάθε Τρίτη από τις 18:00 έως τις 19:00. Μπορείτε επίσης να ακούσετε την εκπομπή στο Ιστορία της μουσικής

Καλή ακρόαση