Δημόσια Κλήρωση ( Β Οικονομίας & Διοίκησης – Γ Υπαλλήλων Εμπορίας & Διαφήμισης - Γ Υπαλλήλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών )

Την Τετάρτη 14 Ιουλίου 2021 στις 12:00 το μεσημέρι,  στο Γυμναστήριο του σχολείου μας θα  πραγματοποιηθεί Δημόσια Κλήρωση για την κάλυψη των υπολοίπων  θέσεων ( οι μαθητές του σχολείου μας προηγούνται και έχουν καλυφθεί ) του Τομέα Οικονομίας και Διοίκησης της Β τάξης. Στην Κλήρωση μετέχουν οι μαθητές που προέρχονται από άλλα σχολεία και δεν κατέχουν άλλο τίτλο ( Απολυτήριο ή Πτυχίο ) σύμφωνα με την Εγκύκλιο Φ13α/72370/Δ4 με θέμα «Ενημέρωση για την Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής»  και την Φ13α/77656/Δ4 με θέμα «Διευκρινίσεις σχετικά με τις Εγγραφές μαθητών /τριών στα ΕΠΑΛ για το Σχολικό έτος 2021-22» και την δυναμικότητα των μαθητών που έχει δηλωθεί και μπορεί να εξυπηρετήσει το σχολείο μας ( Αίθουσες – Εργαστήρια ) .

Κλήρωση θα γίνει επίσης και για τα τμήματα Ειδικότητας της Γ τάξης «Υπάλληλος Εμπορίας και Διαφήμισης» και «Υπάλληλος Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών» με μαθητές του σχολείου μας σύμφωνα με τις παραπάνω εγκυκλίους.

Οι μαθητές που θα απορριφθεί η Ηλεκτρονική Αίτηση  Εγγραφής τους μετά την Κλήρωση θα μπορέσουν να κάνουν  νέα Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής  στη Β φάση και  να επιλέξουν ένα άλλο Τομέα ή Ειδικότητα ή ένα άλλο σχολείο.

Στην κλήρωση θα παρευρεθούν οι γονείς και κηδεμόνες των ενδιαφερομένων μαθητών , η Τομεάρχης του Οικονομίας – Διοίκησης και καθηγητές του σχολείου ,  η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας  , εκπρόσωπος της ΔΙΔΕ Πιερίας και  εκπρόσωπος του Δήμου Κατερίνης .

ΚΑΡΑΚΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ