1η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού στο 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης

Δευτέρα 6-10-2014: Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού με κεντρικό σύνθημα "Ρατσισμός και Διαφορετικότητα, όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι. "!

Στο 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης δεν πραγματοποιήθηκαν μαθήματα αλλά υλοποιήθηκαν ποικίλες αθλητικές  δράσεις που ενέπλεξαν μεγάλο πλήθος μαθητών του 2ου ΕΠΑΛ αλλά και του συστεγαζόμενου ΕΕΕΕΚ Κατερίνης.

Συγκεκριμένα, πραγματοποιήθηκαν μίνι πρωταθλήματα ποδοσφαίρου, μπάσκετ, βόλεϋ, πινγκ-πονγκ και μπάντμιντον καθώς και αγώνας ταχύτητας 100 μέτρων. Στο πνεύμα του κεντρικού συνθήματος της ημέρας "...όλοι διαφορετικοί, όλοι ίσοι."  πραγματοποιήθηκε αγώνας ποδοσφαίρου μεταξύ μαθητών και μαθητριών του 2ου ΕΠΑΛ και του ΕΕΕΕΚ Κατερίνης καθώς επίσης και παιχνίδι κρίκων με το οποίο διασκέδασαν μαθητές και καθηγητές των δύο σχολείων.

hmera athlitismou 2014

hmera athlitismou 20141