Επίσκεψη στα εκπαιδευτήρια "ΠΛΑΤΩΝ"

Τα Εκπαιδευτήρια « Πλάτων» , στις νέες εγκαταστάσεις τους επισκέφτηκαν τα τμήματα Β. Βρεφονηπιοκόμων του 2ου ΕΠΑ.Λ Κατερίνης.

Τους μαθητές υποδέχτηκε ο Δ/ντής κ. Παπαδόπουλος, ενημέρωσε τους μαθητές για την λειτουργία και οργάνωση του συγκροτήματος και στην συνέχεια τους ξενάγησε στους χώρους του Βρεφονηπιακού Σταθμού.

Οι μαθητές παρακολούθησαν όλο το ημερήσιο πρόγραμμα του βρεφικού και νηπιακού τμήματος, στα πλαίσια των εκπαιδευτικών επισκέψεων που ορίζει το αναλυτικό πρόγραμμα των σπουδών τους, και συμμετείχαν σε αυτό με ασκήσεις μουσικοκινητικής, θεατρικής αγωγής και ανάγνωση παραμυθιών.