Γ' φάση εκπρόθεσμες ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής και ανανέωσης εγγραφής για ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ..

Από τη Δευτέρα 12-09-2022 και ώρα 08.00 έως και την Παρασκευή 16-09-2022 και ώρα 23.59 θα υποβάλλονται οι εκπρόθεσμες ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφής και ανανέωσης εγγραφής για ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑ.Λ.

Ο κηδεμόνας μπορεί από τη Δευτέρα 12 Σεπτεμβρίου να κάνει την Ηλεκτρονική Αίτηση . Στη συνέχεια οφείλει να συγκεντρώσει τα δικαιολογητικά και να προσέλθει στο σχολείο μας, ώστε να τα καταθέσει και να υποβάλει μια επιπλέον αίτηση , αιτιολογώντας γιατί δεν έγινε η Ηλεκτρονική Αίτηση στην Α και Β φάση (η αίτηση διατίθεταιστο σχολείο μας). Οι θέσεις είναι περιορισμένες και το ηλεκτρονικό σύστημα, όταν συγκεντρωθεί ο απαιτούμενος αριθμός δεν θα δεχθεί επιπλέον αιτήσεις. Οι μαθητές  που δεν θα μπορέσουν να κάνουν την Ηλεκτρονική Αίτηση στο σχολείο μας μπορούν να υποβάλουν αίτηση σε κάποιο άλλο Λύκειο της Κατερίνης.