Ενημέρωση στον τομέα Πληροφορκής σχετικά με δημιουργία βίντεο-γραφικών

Την Πέμπτη, 16-2-2023, υποδεχθήκαμε στο σχολείο μας τον κ. Κωνσταντίνο Παταρίδη, ο οποίος εργάζεται επαγγελματικά στο χώρο της Πληροφορικής, ως προγραμματιστής.

pataridis grafika pliroforiki feb 2023

Αφού μίλησε αρχικά στα παιδιά για την εκπαιδευτική και επαγγελματική του πορεία, στη συνέχεια παρουσίασε την δουλειά του σε διαγωνισμούς γραφικών και ολοκλήρωσε την ομιλία του για αυτά με τα οποία ασχολείται τώρα, τις τρισδιάστατες κάμερες.

Στην ιστοσελίδα www.asd.gr μπορείτε να παρακολουθήσετε δείγματα της δουλειάς του ως προς τη δημιουργία βίντεο-γραφικών.

Εκ μέρους του Διευθυντή και του υπεύθυνου τομέα Πληροφορικής, ευχαριστούμε τον κ. Παταρίδη για τις εμπειρίες και τις συμβουλές που μοιράστηκε με τους μαθητές μας, σχετικά με το αντικείμενο του Προγραμματισμού.