Επίσκεψη στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης

Ο τομέας Πληροφορικής του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης πραγματοποίησε εκπαιδευτική επίσκεψη στο ΤΕΙ Θεσσαλονίκης, στα τμήματα Πληροφορικής και Αυτοματισμού, την Τρίτη 13 Μαρτίου 2018. Αρχικά έγινε μία παρουσίαση από τον κ. Ουγιάρογλου (ΕΔΠ), ο οποίος στην συνέχεια έδειξε στους μαθητές τις αίθουσες και ένα εργαστήριο του τμήματος, καθώς και τον χώρο του κέντρου δικτύωσης. Ακολούθως ο πρόεδρος του τμήματος Αυτοματισμού κ. Ξανθός, αφού μίλησε για το τμήμα, ξενάγησε του μαθητές στα εργαστήρια Μετρολογίας, Ρομποτικής και Ραδιολογικών μετρήσεων. Τα παιδιά είχαν την ευκαιρία να ακούσουν και την άποψη φοιτητών των δυο τμημάτων (περί της φοίτησής τους στα τμήματα), καθώς οι φοιτητές είχαν μάθημα εκείνη την ώρα. Στην συνέχεια ακολούθησε επίσκεψη στον Λευκό Πύργο.
episkepsi tei thessnikis 13 march2018