Ψήφισμα Συλλόγου Διδασκόντων του 2ου ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης για τον θάνατο του συναδέλφου και πρώην Διευθυντή του σχολείου Τσερμπάκ Κύριλλου.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης μετά τη θλιβερή είδηση του πρόωρου και απροσδόκητου θανάτου του συναδέλφου και πρώην Διευθυντή του σχολείου Τσερμπάκ Κύριλλου, συνήλθε εκτάκτως σε συνεδρίαση την Πέμπτη 27 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 08:15 και εκτιμώντας την προσφορά του στην εκπαίδευση και στο σχολείο, σε ένδειξη πένθους, αποφάσισε ομόφωνα τα παρακάτω:

• Να εκφράσει τα ειλικρινή συλλυπητήριά του στην οικογένεια του συναδέλφου

• Να παραστεί ο Σύλλογος Διδασκόντων στην εξόδιο ακολουθία.

• Να κατατεθεί στεφάνι και να διαθέσει ένα χρηματικό ποσό στη μνήμη του

• Να δημοσιεύσει το παρόν κείμενο στον τοπικό τύπο και στην ιστοσελίδα του Σχολείου

kirillos

Για τον σκοπό αυτό συντάχτηκε το παρόν ψήφισμα.

.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του 2ου ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης