Kick Off Meeting Προγράμματος YOUCAN

Κωδικός : 2021-1-BE01-KA220-SCH-000024723

Πρώτη Διαδικτυακή Συνάντηση και Επικοινωνία με τους εταίρους για το πρόγραμμα YOUCAN (YOUth with migrant dropout tackling: CApacity buildiNg)

Στις 16/02/2022, πραγματοποιήθηκε η πρώτη επαφή με Microsoft Teams - βιντεοσυνομιλία με όλους τους εταίρους του προγράμματος YOUCAN. Ουσιαστικά έγινε μια πρώτη γνωριμία, με σύντομη παρουσίαση και περιγραφή του κάθε οργανισμού ή σχολικής μονάδας καθώς και του ρόλου του προσώπου επαφής - contact person στην πορεία του προγράμματος. Έπειτα, πραγματοποιήθηκε σύντομη παρουσίαση και περιγραφή του προγράμματος YOUCAN από το συντονιστή του προγράμματος Gabriele Gospiro. Επίσης, καθορίστηκαν οι δίαυλοι επικοινωνίας, η οικονομική διαχείριση του προγράμματος και προγραμματισ΄τηκε η πρώτη δια ζώσης συνάντηση των εταίρων στο Τορίνο, τον Απρίλη του 2022.

youcan kick off meeting agenda1

youcan kick off meeting agenda2