Διαδικτυακή συναντηση Together for our Future

Στις 24 Μαρτίου 2022 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή συνάντηση συμμετεχόντων (εκπαιδευτικών και μαθητών) του προγράμματος Together for our Future μέσω της εκπαιδευτικής πλατφόρμας zoom υπό την καθοδήγηση των εκπαιδευτικών της Πορτογαλίας. Οι μαθητές που συμμετείχαν είχαν την ευκαιρία να συστηθούν και να συζητήσουν μεταξύ τους με την βοήθεια των εκπαιδευτικών. Οι πορτογάλοι έτεροι παρουσίασαν το νέο υλικό που ανέβηκε στην πλατφόρμα etwinning. Η συντονίστρια της Βουλγαρίας μοιράστηκε λεπτομέρειες για την επικείμενη μετακίνηση στη χώρα τους. Η συνάντηση ήταν μια ευκαιρία να γνωριστούν οι μαθητές που θα συμμετέχουν στην μετακίνηση. Στο τέλος διαμοιράστηκε στους μαθητές και απάντησαν σε ένα κουίζ γνώσεων που δημιουργήθηκε με την εφαρμογή Kahoot και περιλάμβανε ερωτήσεις σχετικά με την κάθε χώρα.

diadiktyaki sunantisi teachers students2