Κοπή πίτας 2012

ΚΟΠΗ ΠΙΤΑΣ ΣΤΟ 2ο ΕΠΑΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Την Τετάρτη   18-01-2012, ο Σύλλογος Γονέων & Κηδεμόνων του  2ου ΕΠΑ.Λ. Κατερίνης σε συνεργασία με το Σύλλογο Διδασκόντων και τις Μαθητικές Κοινότητες  έκοψαν την Πρωτοχρονιάτικη πίτα για τη Νέα Χρονιά  2012.

Στην εκδήλωση παρευρέθηκαν η πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων κα Μπατζογιάννη Ιφιγένεια, η Γραμματέας κα Λαϊτσα Μαρία, οι  πρόεδροι όλων των τμημάτων, το προεδρείο του 15μελούς και  το σύνολο των εκπαιδευτικών του Σχολείου.

Ο Διευθυντής του Σχολείου Τσερμπάκ Κύριλλος  ευχήθηκε ολόψυχα σε όλους τους μαθητές, καθηγητές και γονείς, Καλή Πρόοδο, Υγεία και ευόδωση  κάθε προσδοκίας τους για το 2012. Ευχαρίστησε θερμά το Σύλλογο γονέων και Κηδεμόνων για τη συνεργασία και  το ενδιαφέρον τους καθώς επίσης και για την οικονομική υποστήριξη της εκδήλωσης και τόνισε ότι όλοι μας εκπαιδευτικοί και γονείς, οφείλουμε να διεκδικούμε και να αγωνιζόμαστε για τη βελτίωση του μέλλοντος των παιδιών μας.

Το φλουρί της πίτας των καθηγητών «έπεσε» στην κα Παπαγεωργίου Αγγελική και συνοδεύτηκε από αναμνηστικό δώρο, προσφορά του Συλλόγου Γονέων  και Κηδεμόνων.

Η πίτα των μαθητών ανέδειξε τυχερό τμήμα το ΓΕ2. Μετά από κλήρωση μεταξύ των μαθητών του τμήματος τυχερή αναδείχθηκε η  μαθήτρια Μπουτσιώλη Ελένη η οποία παρέλαβε ως δώρο ένα λογοτεχνικό βιβλίο. Το σύνολο της τάξης θα τύχει οικονομικής ενίσχυσης σε μια εκπαιδευτική επίσκεψη που θα πραγματοποιηθεί μέσα στο 2012.