Νέα διαδικασία εισαγωγής σε Μουσικά Τμήματα

Νέα διαδικασία εισαγωγής φοιτητών σε Τμήματα Μουσικών Σπουδών, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 19 του ν. 4559/2018 (Α΄ 142), όπως τροποποιήθηκε με τις διατάξεις του άρθρου 45 του ν. 4589/2019 (Α΄ 13).

ΠΡΟΘΕΣΜΙΕΣ

Μέχρι τις 28 Φεβρουαρίου οι μαθητές που τυχόν ενδιαφέρονται θα υποβάλουν την ΠΡΟΔΗΛΩΣΗ στα Λύκειά τους, η οποία είναι εντελώς ενδεικτική.

Μέχρι τις 4 Μαρτίου τα Λύκεια θα στείλουν στις ΔΔΕ τον ΠΙΝΑΚΑ 1 (μία σελίδα).

Μέχρι τις 7 Μαρτίου οι ΔΔΕ θα στείλουν στο ΥΠΠΕΘ τον ΠΙΝΑΚΑ 2 (μία σελίδα μόνο ηλεκτρονικά).

Δείτε παρακάτω την σχετική εγκύκλιο, την υπουργική απόφαση και την αίτηση-προδήλωση:

ΠΡΟΔΗΛΩΣΗ

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ