Μια νέα αρχή στα ΕΠΑΛ - Συνάντηση

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες,
Επικοινωνώ μαζί σας για να σας ενημερώσω σχετικά με το πρόγραμμα «Μια νέα αρχή στα ΕΠΑΛ» που λειτουργεί στο  σχολείο μας  για τους  μαθητές της Α τάξης. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει :
1.      Σχολική ψυχολόγο
2.      Ενισχυτική Εναλλακτική Συνδιδασκαλία στα μαθήματα «Μαθηματικά» &  «Νέα Ελληνικά»  της Α Τάξης με 2 καθηγητές.
3.      Καθηγητές  - Συμβούλους για κάθε μαθητή της Α τάξης για την καλύτερη προσαρμογή των νέων μαθητών στο σχολικό μας περιβάλλον. Ανίχνευση τυχόν  προβλημάτων μέσα από συζητήσεις του κάθε μαθητή  με  τον καθηγητή – σύμβουλό του.

Για τυχόν διευκρινήσεις σχετικά με το πρόγραμμα : σας προσκαλώ αύριο Τρίτη 20/11/2018 στις 17:00 στο 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης  όπου θα εξηγήσουμε διεξοδικά  τους άξονες του προγράμματος.

ΚΑΡΑΚΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ