Εγγραφές για το σχολικό έτος 2022-23

Στην περίπτωση κατά την οποία μαθητές/τριες που υποβάλλουν αίτηση σε τάξη, τμήμα, ή Στην περίπτωση κατά την οποία μαθητές/τριες που υποβάλλουν αίτηση σε τάξη, τμήμα, ήειδικότητα είναι περισσότεροι/ες από τον αριθμό μαθητών/τριών που μπορεί ναεξυπηρετήσει η σχολική μονάδα, πραγματοποιείται δημόσια κλήρωση, ώστε να καλυφθείο προβλεπόμενος ανώτατος αριθμός μαθητών/τριών ανά τάξη.

eggrafes

Ειδικότερα,

• η κλήρωση:o για την Α΄ τάξη διεξάγεται μεταξύ όλων των μαθητών/τριών οι οποίοι/ες έχουν κατανεμηθεί στη συγκεκριμένη σχολική μονάδαo
  • για τη Β΄, Γ’ τάξη ΕΠΑ.Λ. διεξάγεται μόνο μεταξύ των μαθητών/τριών που προέρχονται από άλλη σχολική μονάδα για τις θέσεις που δεν έχουν ήδη καλυφθείαπό τους μαθητές/τριες που φοιτούσαν το προηγούμενο σχολικό έτος στοσυγκεκριμένο ΕΠΑ.Λ..