Δημόσια Κλήρωση για τις αιτήσεις εγγραφών στο τμήμα Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ

Την Τετάρτη 20 Ιουλίου 2022 στις 12:00 το μεσημέρι,  στο Γυμναστήριο του σχολείου μας θα  πραγματοποιηθεί Δημόσια Κλήρωση για τις αιτήσεις Ηλεκτρονικών εγγραφών στο τμήμα "Τεχνικός Η/Υ και Δικτύων Η/Υ" της Γ’ Τάξης. Το παραπάνω τμήμα έχει 29 αιτήσεις εγγραφών και θα  γίνουν αποδεκτές οι 25 σύμφωνα με την χωρητικότητα του τμήματος , τη διαθεσιμότητα αιθουσών και εργαστηρίων και την εγκύκλιο του Υπουργείου Φ13α/77685/ΓΔ4 με ημερομηνία 23-06-2022.

Οι μαθητές που θα κληρωθούν και δεν θα γίνει δεκτή  η Ηλεκτρονική Αίτηση  Εγγραφής τους μετά την Κλήρωση θα μπορέσουν να κάνουν  νέα Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής  στη Β φάση και  να επιλέξουν την άλλη  Ειδικότητα "Τεχνικός Εφαρμογών Πληροφορικής" του Τομέα Πληροφορικής. ( Τα Πανελλαδικά εξεταζόμενα μαθήματα και στα δύο τμήματα είναι ίδια ).

Στην κλήρωση θα παρευρεθούν οι γονείς και κηδεμόνες των ενδιαφερομένων μαθητών , ο  Τομεάρχης Πληροφορικής  και καθηγητές του σχολείου ,  η Πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας  , εκπρόσωπος της ΔΙΔΕ Πιερίας και  εκπρόσωπος του Δήμου Κατερίνης.

ΚΑΡΑΚΟΥΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ