Εκδήλωσης ενδιαφέροντος ταξιδιωτικών γραφείων για εκπαιδευτική εκδρομή του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης στην Βουδαπέστη

Προσκαλούμε Γραφεία Γενικού Τουρισμού με ειδικό σήμα και άδεια λειτουργίας από τον ΕΟΤ σε ισχύ, να καταθέσουν στη Διεύθυνση του 2ου Επαγγελματικού Λυκείου Κατερίνης σφραγισμένη προσφορά μέχρι και την Παρασκευή 13  Δεκεμβρίου 2019, ώρα 12:00 το μεσημέρι, για τη διοργάνωση εκπαιδευτικής  εκδρομής οδικώς  στην Βουδαπέστη που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας από 23 Φεβρουαρίου έως 29   Φεβρουαρίου 2020.

(Ανακοινοποίηση )

Για τη σύνταξη της προσφοράς αυτής, παραθέτουμε τα εξής στοιχεία:

1. Αριθμός μετακινουμένων: 90  μαθητές και εφτά (7) συνοδοί καθηγητές.
  2. Χρονική διάρκεια εκδρομής: 7 ημέρες (6 διανυκτερεύσεις: 4 Βουδαπέστη και 2 Βελιγράδι).
  3. Παρακαλούμε, επίσης, κατά τη σύνταξη της προσφοράς να λάβετε υπόψη σας και τα εξής:
  • Να αναφέρεται οπωσδήποτε στην προσφορά σας το όνομα και η κατηγορία του ξενοδοχείου (3 ή 4 αστέρων με πρωινό). Το ξενοδοχείο να είναι στο κέντρο της πόλης.
  • Ημιδιατροφή.
  • Τρεις δωρεάν συμμετοχές για μαθητές που αντιμετωπίζουν σοβαρά οικονομικά προβλήματα.
  • Δωμάτια δίκλινα ή τρίκλινα για τους μαθητές και μονόκλινα για τους εκπαιδευτικούς, με πλήρη εξοπλισμό (κλιματιζόμενα).
  • Ημερήσια εκδρομή στην Βιέννη. Κρουαζιέρα στον Δούναβη.
  • Λεωφορεία τελευταίας τεχνολογίας, σύμφωνα με τις απαιτήσεις της Ευρωπαϊκής Ένωσης, που θα είναι στη διάθεσή μας όλες τις μέρες και ώρες.
  • Πλήρης ιατροφαρμακευτική κάλυψη, σε περίπτωση ασθένειας μαθητή ή εκπαιδευτικού.
  • Ασφαλιστική κάλυψη μαθητών και καθηγητών.
  • Έμπειρος και επίσημος ξεναγός.

.

Σας ενημερώνουμε επίσης ότι:

• Ο διαγωνισμός δεν είναι αποκλειστικά μειοδοτικός αλλά και ποιοτικός.
  • Το αναλυτικό καθημερινό πρόγραμμα θα καθοριστεί σε συνεργασία με τους συνοδούς καθηγητές.
  • Η πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας.

Μαζί με την προσφορά θα πρέπει να κατατεθεί Υπεύθυνη Δήλωση ότι το πρακτορείο διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας το  οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

Η αποσφράγιση και ο έλεγχος των προσφορών θα γίνει την Τετάρτη 11 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 13:30 από επιτροπή που θα απαρτίζεται από το Διευθυντή του σχολείου, τον αρχηγό της εκδρομής, έναν ακόμη εκπαιδευτικό του σχολείου, έναν εκπρόσωπο του Συλλόγου γονέων και κηδεμόνων και έναν μαθητή – εκπρόσωπο των μαθητικών κοινοτήτων. Η  εκδήλωση ενδιαφέροντος θα αναρτηθεί στην ιστοσελίδα της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πιερίας (srv-dide.pie.sch.gr/dide) και το πρόγραμμα της εκδρομής στην ιστοσελίδα του σχολείου μας.

Το πρακτορείο που θα επιλεγεί θα ενημερωθεί με τηλεφωνική επικοινωνία.

Καρακούσης Αθανάσιος