Ολοκληρώθηκε η Α φάση των Ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής 2022-23

Ολοκληρώθηκε η Α φάση των Ηλεκτρονικών αιτήσεων εγγραφής σε ΓΕΛ & ΕΠΑΛ. Να ευχαριστήσουμε τους 740 μαθητές που επέλεξαν το σχολείο μας. Όλες οι αιτήσεις θα ικανοποιηθουν, αν χρειαστεί να γίνουν κληρώσεις στη Γ τάξη για αλλαγή σε κάποιες ειδικότητες θα ειδοποιηθούν οι κηδεμόνες.

eggrafes

Οι κηδεμόνες των μαθητών να περάσουν από το σχολείο από την ερχόμενη Τετάρτη 13/7 και  την Τετάρτη 20/7 για την κατάθεση των δικαιολογητικών και την οριστικοποίηση της Εγγραφής :

Απαραίτητα έγγραφα για την εγγραφή

1. Υπεύθυνη δήλωση κηδεμόνα για την εγγραφή του μαθητή/τριας
  2. Υπεύθυνη δήλωση έτερου/δεύτερου κηδεμόν ( Οι Υπεύθυνες δηλώσεις μπορούν να γίνουν και στο Gov.gr )
  3. Αντίγραφο Ταυτότητας κηδεμόνα
  4. Αντίγραφο Ταυτότητας μαθητή/τριας (εάν ο μαθητής/τρια δεν έχει ταυτότητα τότε το Πιστοποιητικό γέννησης του/της)
  5. Αντίγραφο οριστικής ηλεκτρονικής δήλωσης (μέσω της πλατφόρμας https://e-eggrafes.minedu.gov.gr/ )
  6. Ατομικό Δελτίο Υγείας μαθητή/τριας για Α΄τάξη
  7. Φωτογραφίες για πάσο μαθητή/τριας

ΑΣΤΙΚΟ

ΥΠΕΡΑΣΤΙΚΟ