AGROGEN S.A. - Χορηγία

Θεμα: ΧΟΡΗΓΙΑ ΤΗΣ AGROGEN ΣΤΟ 2o ΕΠΑΛ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

Η διεύθυνση του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης ευχαριστεί θερμά την εταιρία Agrogen S.A., η οποία στην δύσκολη εποχή που διανύουμε πρόσφερε δωρεάν ποικιλία σπόρων, η οποία καλύπτει τις ανάγκες του τομέα Γεωπονίας που λειτουργεί στο σχολείο μας για μεγάλο χρονικό διάστημα.

Η εταιρία AGROGEN δραστηριοποιείται στο χώρο του σπόρου εδώ και 30 χρόνια. Mε την πολύχρονη εμπειρία που διαθέτει, κατατάσσεται στις κορυφαίες εταιρείες που προσφέρουν ποιοτικούς σπόρους στην Ελληνική αγορά. Στηρίζει και προμηθεύει με τα προϊόντα της τα καλύτερα γεωπονικά καταστήματα και φυτώρια της χώρας μας. Παράλληλα, σποροπαράγει με μεράκι ελληνικές ποικιλίες κηπευτικών, διασφαλίζοντας τη διατήρηση του γενετικού υλικού στη χώρα μας. Με σεβασμό στον καλλιεργητή και στο περιβάλλον, δεν διαθέτει γενετικά τροποποιημένους σπόρους, αλλά μόνο πιστοποιημένους και ελεγμένους σπόρους. Στη γκάμα των προϊόντων της ανήκουν επίσης υψηλής ποιότητας λιπάσματα και φυτοχώματα.

Έχουμε την τιμή να σας προσφέρουμε τις παρακάτω ποσότητες σπόρων, οι οποίες καλύπτουν τις αντίστοιχες αναγραφόμενες εκτάσεις γης.

Είδος Σπόρου

Έκταση που καλύπτει

Άνιθος 100g

200 τετραγωνικά μέτρα

Μαϊντανός 100g

100 τετραγωνικά μέτρα

Σέλινο 100g

300 τετραγωνικά μέτρα

Σπανάκι 500g

200 τετραγωνικά μέτρα

Αρακάς 500g

Κουκιά 500g

Μαρούλι 5g

60 τετραγωνικά μέτρα

Πατζάρι 100g

50 τετραγωνικά μέτρα

Σέσκουλο 100g

Ραδίκι 100g

120 τετραγωνικά μέτρα

Για αναλυτικές οδηγίες σποράς αυτών, μπορείτε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.agrogen.gr στο τμήμα Σπόροι - Κηπευτικά και πατώντας σε κάθε είδος θα βρείτε χρήσιμες πληροφορίες για τη σπορά.

Σας ευχόμαστε καλή σπορά και ακόμα καλύτερη συγκομιδή.

Με εκτίμηση,

Σάγκος Πέτρος
Γεωπόνος
AGROGEN S.A.
SEED PRODUCTION – AGRICULTURAL SUPPLIES
47 km ATTIKI ODOS (AIRPORT AREA) 19400 KOROPI ATTIKIS, ATHENS GREECE

Tel. 210 6020863, 210 6040371 Fax. 210 6657970    www.agrogen.gr    e-mail:  Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.