Επιλογή πρακτορείου για εκδρομή μαθητών στην Ιταλία

Σήμερα, Παρασκευή  23 Νοεμβρίου 2018 και ώρα 2:00 μ.μ στο γραφείο του Διευθυντή του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης συγκεντρώθηκαν ύστερα από πρόσκλησή του με σκοπό την επιλογή πρακτορείου το οποίο θα αναλάβει την εκδρομή των μαθητών στην Ιταλία ( Ρώμη – Φλωρεντία)  που θα πραγματοποιήσει το σχολείο μας από 31/03/2019 μέχρι 6/04/2019 , σύμφωνα με την υπ΄  αριθμ.Υ.Α. 33120/ ΓΔ4/ 28-02-2017 (ΦΕΚ 681/Β΄/06-03-2017) και την πρόσκληση εκδήλωσης ενδιαφέροντος πρακτορείων οι παρακάτω:

1. Καρακούσης Αθανάσιος Διευθυντής  του 2ου ΕΠΑ.Λ, Πρόεδρος της Επιτροπής
2. Πάσχου Ιφιγένεια, Υποδιευθύντρια του 2ου ΕΠΑΛ
3. Θανουρή Γλυκερία, συνοδός της εκδρομής,
4. Δασκαλοπούλου Θεοδώρα, Πρόεδρος του συλλόγου Γονέων & Κηδεμόνων του 2ου ΕΠΑΛ

Ο Διευθυντής ενημέρωσε την επιτροπή για τις ισχύουσες εγκυκλίους που αφορούν στην διαδικασία επιλογής πρακτορείου και κατέθεσε προς
αποσφράγιση και μελέτη επτά (07) σφραγισμένες προσφορές  από τα πρακτορεία :

1.      Velonis Holidays
2.      Tasionas Travel
3.      Topsikiotis travel services
4.      Complete Travel Services
5.      Zorpidis Travel
6.      Mazi Travel & Events
7.      Grecos Travel

Η παραπάνω επιτροπή αφού μελέτησε διεξοδικά τις επτά (07) προσφορές των πρακτορείων και αφού έλαβε υπόψη της την ασφάλεια, το συμφέρον των μαθητών του Σχολείου, την ποιότητα παροχής υπηρεσιών και την αξιοπιστία των πρακτορείων αποφάσισε ομόφωνα να αναθέσει τη διενέργεια της Εκδρομής των μαθητών του σχολείου στην Ιταλία στο Γραφείο Γενικού Τουρισμού Velonis Holidays (380 € με  Ημιδιατροφή, με φόρο Ξενοδοχείου & check points ) και να προχωρήσει άμεσα στη σύνταξη ιδιωτικού συμφωνητικού στο οποίο θα περιγράφονται όλες οι υποχρεώσεις του συγκεκριμένου πρακτορείου προς το Σχολείο και του Σχολείου προς αυτό διότι απεδείχθη η πλέον συμφέρουσα και ποιοτική σύμφωνα με τις απαιτήσεις των μαθητών και του σχολείου. Για το λόγο αυτό συντάχθηκε αυτή η πράξη και υπογράφεται ως ακολούθως.

O Διευθυντής                     Η αρχηγός της εκδρομής                  Οι συνοδοί