Επίσκεψη του 2ου ΕΠΑΛ στο Λιμενικό Κατερίνης

Ο Τομέας Γεωπονίας του 2ου Επαλ με τους μαθητές και συνοδούς εκπαιδευτικούς πραγματοποίησε εκδρομή στην παραλία της Κατερίνης ενώ παράλληλα επισκέφτηκε το Γ/Λ.Τ μετά από συνεννόηση με τον Διοικητή κ.Αδαμιδη. Μας υποδέχτηκε ο Πλωτάρχης Χαριτάκης Ιωάννης όπου μας ενημέρωσε για τις αρμοδιότητες  του Λιμενικού Σώματος και τις λειτουργίες του.

limeniko kater2

Ακόμη απάντησε σε ερωτήσεις των μαθητών για τις προοπτικές του επαγγέλματος και τις επιλογές μετά την εισαγωγή στο Λιμενικό Σώμα καθώς και για τις περιπτώσεις εκείνες που μπορεί να διευθετήσει η υπηρεσία.,θέματα αλιείας κλπ.

limeniko kater

Τους ευχαριστούμε θερμά!