Προσομοίωση Δημοτικού Συμβουλίου

Στις 17, 18 και 19 Νοεμβρίου, στο δημαρχείο Κατερίνης, πραγματοποιήθηκε προσομοίωση Δημοτικού Συμβουλίου με νέους ως 23 ετών. Επρόκειτο για ένα συνέδριο προσομοίωσης διαδικασιών Δημοτικού Συμβουλίου στο οποίο συμμετείχε και το 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης με δύο μαθητές, τους: Νταμπώση Αναστασία ΒΥ2 και Φάλλια Διονύσιο ΓΟΥ. Τα παιδιά μέσα από τους ρόλους των δημοτικών συμβούλων είχαν την ευκαιρία να συζητήσουν και να καταθέσουν τις απόψεις τους για διάφορα ζητήματα σχετικά με το Δήμο και να εξοικειωθούν με τον τρόπο λήψης αποφάσεων και τον τρόπο λειτουργίας και διοίκησης ενός Δήμου.

oikonomia prosomoiosi sumvouliou1

oikonomia prosomoiosi sumvouliou2