Γνωρίζω τις πόλεις και τις χώρες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα EES

Οι καθηγητές των χωρών που συμμετέχουν στο Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+ "Effective e-learning system based on digital competences" δημιούργησαν εφαρμογές με συγκεκριμένα λογισμικά (Learning Apps, Kahoot, κτλ.) και μέσα από βίντεο, εικόνες και κείμενα έδωσαν την δυνατότητα στους μαθητές των σχολείων τους να γνωρίσουν τις πόλεις και τις χώρες που συμμετέχουν στο πρόγραμμα (Ελλάδα, Πορτογαλία, Ρουμανία, Σουηδία, Λετονία, Κροατία). Οι μαθητές αφού παρακολούθησαν συγκεκριμένα βίντεο και διάβασαν ιστοσελίδες στο διαδίκτυο απάντησαν σε ερωτήσεις Quiz. Έτσι, οι μαθητές προετοιμάστηκαν να γνωριστούν πλέον από κοντά, τον Δεκέμβρη του 2019 στο 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης, όπου θα φιλοξενηθούν μαθητές απ ' όλες τις χώρες του προγράμματος.

tigkas kahoot1 tigkas kahoot4
tigkas kahoot8 tigkas kahoot5