Ο Πιερικός στο 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης

Στο πλαίσιο της δράσης «Ο ΠΙΕΡΙΚΟΣ κοντά στη νεολαία», αντιπροσωπεία της ομάδας ποδοσφαίρου του Πιερικού επισκέφθηκε την Παρασκευή 12 Φλεβάρη το 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης στο Ν. Κεραμίδι.

Η αντιπροσωπεία της ομάδας πλαισιωνόταν από τον προπονητή Γιώργο Καμπερίδη, τον Υπεύθυνο τύπου Βασίλη Τσακιρίδη και τους ποδοσφαιριστές: Καράμπελα Χρήστο, Κώτσια Κωνσταντίνο, Γιαλαμίδη Θωμά, Κατσιαμήτα Αλέξανδρο, Πολυχρονιάδη Σταύρο, Νταντίνη Κωνσταντίνο, Γκεβρέκη Αλέξανδρο, Πέεφ Όλιβερ. Η υποδοχή της ομάδας έλαβε χώρα στην Αίθουσα Πολλαπλών Χρήσεων του σχολείου, όπου ο προπονητής και ο Υπεύθυνος Τύπου της ομάδας ενημέρωσαν μαθητές και καθηγητές για τον σκοπό της επίσκεψής τους και προσκάλεσαν τους μαθητές να στηρίξουν, ως δωδέκατος παίκτης,  την αγωνιστική προσπάθεια του Πιερικού.

Στο τέλος της εκδήλωσης υποδοχής, η αντιπροσωπεία δώρισε στο σχολείο μια μπάλα ποδοσφαίρου με τις υπογραφές των ποδοσφαιριστών της ως ενθύμιο της επίσκεψης.

Ακολούθησαν δύο σύντομες ποδοσφαιρικές αναμετρήσεις στην αυλή του σχολείου μεταξύ των παικτών του Πιερικού και των ομάδων ποδοσφαίρου αγοριών και κοριτσιών του Σχολείου. Προς έκπληξη όλων νικήτριες αναδείχθηκαν ….. οι ομάδες του σχολείου.

Η διεύθυνση του 2ου ΕΠΑΛ ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση και τους παίκτες του Πιερικού για την επίσκεψή τους, που αποτέλεσε μια ευχάριστη και αναζωογονητική νότα στο συνηθισμένο πρόγραμμα το σχολείου, και εύχεται καλή πορεία στο αγωνιστικό τους πρόγραμμα με επιτυχίες και διακρίσεις.

pierikos 2016