Αγιασμός για τη νέα σχολική χρονιά - Δευτέρα 14 Σεπτεμβίου 2020

Αγαπητοί γονείς / κηδεμόνες
Την Δευτέρα 14 Σεπτεμβρίου θα πραγματοποιηθεί ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Οι μαθητές θα έρθουν στο σχολείο κανονικά το πρωί 8:20 με τα λεωφορεία ( ανάλογα τη στάση που περνά το καθένα ). Για τη πρωινή μετακίνηση τους στα λεωφορεία απαιτείτε μάσκα. Την 1η ώρα στο σχολείο θα γίνει ο καταμερισμός των μαθητών στα τμήματα, θα ακολουθήσει ενημέρωση από τον Υπεύθυνο καθηγητή για τη λειτουργία του σχολείου και θα διατεθούν στους μαθητές Μάσκες (Τις περιμένουμε από το Δήμο Κατερίνης ). Είναι σημαντικό να κατανοήσουμε όλοι και να συμβάλουμε στην ασφαλή λειτουργία του σχολείου φροντίζοντας για την Υγεία όλων. Δεν θα επιτραπεί σε μαθητή που δεν θα φορά μάσκα να μπει σε τάξη και θα ειδοποιηθεί ο κηδεμόνας να τον παραλάβει. Τη 2η και 3η ώρα οι μαθητές θα πάρουν βιβλία και στις 11:00 πμ θα γίνει ο Αγιασμός. Οι μαθητές θα αποχωρήσουν στις 12:00.

agiasmos
Ο καθένας από τη μεριά του (Εκπαιδευτικοί , Γονείς / κηδεμόνες , Μαθητές ) θα πρέπει να συμβάλει για μια ομαλή και ασφαλή σχολική χρονιά τηρώντας τις οδηγίες της πολιτείας.

Διευθυντής

Καρακούσης Αθανάσιος