Επίσκεψη στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας

Ο τομέας Πληροφορικής του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης πραγματοποίησε την Τετάρτη 5 Φεβρουαρίου 2020 εκπαιδευτική επίσκεψη στο Πανεπιστήμιο Θεσσαλίας στη Λάρισα, στο τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων της Σχολής Τεχνολογίας.

Αρχικά έγινε μία παρουσίαση από την κα. Κουτσονικόλα (ΕΔΠ), η οποία αναφέρθηκε στο πρόγραμμα μαθημάτων της σχολής και στις δυνατότητες των φοιτητών για πρακτική άσκηση και συμμετοχή σε προγράμματα ERASMUS. Στην συνέχεια ξενάγησε τους μαθητές στις αίθουσες και τα εργαστήρια του τμήματος. Η επίσκεψη ολοκληρώθηκε με ενημέρωση από τον υπεύθυνο του κέντρου δικτύωσης του Πανεπιστημίου σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας του.

Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε το προσωπικό του Πανεπιστημίου για τις πληροφορίες και τις γνώσεις που μετέφεραν στους μαθητές μας. Ιδιαιτέρως δε,  τον κ. Καρέτσο, καθηγητή του Πανεπιστήμιου, που ανταποκρίθηκε άμεσα στο αίτημα μας για επίσκεψη!

pan thes1 feb2020

pan thes2 feb2020