Παρακολούθηση παράστασης "Ποιος σκότωσε το σκύλο τα μεσάνυχτα"

Για πέμπτη συνεχή χρονιά οι μαθητές του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης ταξίδεψαν στη Θεσσαλονίκη ,για να παρακολουθήσουν στη Μονή Λαζαριστών παράσταση της Νεανικής σκηνής του ΚΘΒΕ. Φέτος και συγκεκριμένα στις 23 Νοεμβρίου είδαν το έργο του Σάιμον Στίβενς με τίτλο “Ποιος σκότωσε το σκύλο τα μεσάνυχτα“.

Μετά την παράσταση συμμετείχαν στη συζήτηση που ακολούθησε με συντελεστές του έργου μεταξύ των οποίων ο νεαρός πρωταγωνιστής ,η σκηνοθέτιδα, και ο καλλιτεχνικός διευθυντής του ΚΘΒΕ. Τα παιδιά απάντησαν σε ερωτήσεις εκφράζοντας τα συναισθήματά και τις σκέψεις που τους προκάλεσε η παράσταση ,έλυσαν απορίες κι έδειξαν τον ενθουσιασμό και τη συγκίνηση που ένιωσαν.

tomeas ugeias moni lazariston2019