Δεύτερη Διαδικτυακή Συνάντηση για το πρόγραμμα DO-IT

Δεύτερη Διαδικτυακή Συνάντηση και Επικοινωνία με τους εταίρους για το πρόγραμμα DO-IT (Digital cOmpetence to teach youth with mIgranT background)

6

Πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 05/07/2021, η δεύτερη διαδικτυακή συνάντηση των συντονιστών του προγράμματος Digital cOmpetence to teach youth with mIgranT background (DO-IT), όπου συζητήθηκαν σημαντικά θέματα για την πορεία και την οργάνωση του προγράμματος.

Πιο συγκεκριμένα τα θέματα της ατζέντας περιελάμβαναν:

1. Βιβλιογραφική ανασκόπηση - Έρευνα - Προετοιμασία ερωτηματολογίων
  2. Οικονομικά θέματα
  3. Τον προγραμματισμό της πρώτης μετακίνησης στην Κατερίνη
  4. Θέματα επικοινωνίας και διάχυσης αποτελεσμάτων, δικτυακός τόπος, facebook, flyer
  5. Άλλα θέματα συντονισμού του προγράμματος

2

Συμμετέχοντες

Gabriele Sospiro (Ecepaa, Belgium)

Anna Migliarese (Ecepaa, Belgium)

Dimitris Sidiropoulos (The 2nd Vocational High School of Katerini, Greece)

Laura Gonzalez (Fundacıon Red Incola, Spain)

Tommaso Pescetto Cosentino (Joint Association, Italy)

Maali Atila Sarih (AMECE, Italy).