Διαγωνισμός Doodle 4 Google

Στον διαγωνισμό doodle4google που πραγματοποίησε η Google συμμετείχαν μαθήτριες και μαθητές του σχολείου μας. Οι μαθήτριες και οι μαθητές σχεδίασαν το λογότυπο της εταιρίας. Το θέμα του διαγωνισμού που ήταν "Η Ελλάδα μου" και οι μαθητές/τριες έπρεπε να εκφράσουν τη δική του άποψη σχετικά με το θέμα.

Ήδη ο διαγωνισμός βρίσκεται στη φάση της online ψηφοφορίας. Από τις δημιουργίες των μαθητών/τριών μας, δεν επιλέχθηκε κάποια, αλλά είμαστε σίγουροι πως οι μαθητές και οι μαθήτριες μας έχουν ταλέντο και δημιουργικότητα.

Μπράβο στα παιδιά που προσπάθησαν.

Παρακάτω φαίνονται οι δημιουργίες των μαθητών/τριών μας.

Αντωνάκη Ζαφειρώ - ΓΡ2

Φουντάς Αθανάσιος - Α' Λυκείου