Πρόσκληση μαθητών για συμμετοχή σε Ευρωπαϊκό πρόγραμμα ΕRASMUS+

Πρόσκληση μαθητών 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης που ανήκουν στον τομέα Γεωπονίας για συμμετοχή σε Ευρωπαϊκό πρόγραμμα στη Βαλένθια

Το 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης στα πλαίσια της διαπίστευσης που κατέχει από το Μάρτιο του 2021 συνεχίζει τις δράσεις του με ένα πρόγραμμα που θα πραγματοποιηθεί στη  Βαλένθια της Ισπανίας τον Φεβρουάριο και απευθύνεται στους μαθητές της Β΄και Γ΄τάξης του τομέα Γεωπονίας.

Ο τίτλος του προγράμματος με κωδικό: 2022-1-EL01-KA121-VET-000067785   είναι: “Vertical units of agricultural products  (Κάθετες μονάδες αγροτικών προϊόντων)”

Καλούνται οι μαθητές του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης που ανήκουν στον τομέα Γεωπονίας  και  ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στο συγκεκριμένο πρόγραμμα, να υποβάλουν σχετική αίτηση-δήλωση στις υπεύθυνες καθηγήτριες του προγράμματος (κ. Λεονταρή, κ.Πετάση) έως την Παρασκευή 14/10/2022

Θα επιλεγούν βάση  κριτηρίων 10 μαθητές  και 2 αναπληρωματικοί οι οποίοι εκτός από  τη συμμετοχή τους στις εργασίες του προγράμματος θα ταξιδέψουν στη Βαλένθια για δώδεκα (12) ημέρες (χωρίς έξοδα) προκειμένου να υλοποιηθεί το πρόγραμμα.

Κριτήρια επιλογής μαθητών για μετακίνηση

• Βαθμός
  • Γνώση Αγγλικών (να προσκομιστεί αντίγραφο πτυχίου)
  • Διαγωγή (θα ζητηθεί η γνώμη του συλλόγου καθηγητών)
  • Συνέντευξη
  • Κοινωνικά κριτήρια
  • Συμμετοχή στα εργαστηριακά και θεωρητικά μαθήματα

Οι μαθητές θα ενημερωθούν για την ημερομηνία της συνέντευξης.