Πρόσκληση μαθητών 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης για συμμετοχή σε Ευρωπαϊκό πρόγραμμα Erasmus+

Έγκριση Ευρωπαϊκού προγράμματος στο 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης - Erasmus+ ΚΑ1‐ Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση 2019

«Η χρήση θεραπευτικών κήπων στην πρόληψη και αντιμετώπιση ψυχικών νοσημάτων που μαστίζουν τη σύγχρονη τεχνοκρατούμενη εποχή μας».

2019‐1‐EL01‐KA102‐062320

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε, ότι το σχολείο μας θα υλοποιήσει κατά τη σχολική χρονιά 2019-2020 ευρωπαϊκό πρόγραμμα ΚΑ1 Επαγγελματική Εκπαίδευση και Κατάρτιση 2019 με τίτλο

Το πρόγραμμα αυτό περιλαμβάνει εκπαιδευτικό ταξίδι μαθητών στην Ισπανία και συγκεκριμένα στην Βαρκελώνη για 15 ημέρες. Στο πρόγραμμα αυτό συμμετάσχουν μαθητές από τους τομείς Γεωπονίας, Τροφίμων και Περιβάλλοντος και Υγείας Πρόνοιας και Ευεξίας από την Β΄ και Γ΄ τάξη.

Η επιλογή των μαθητών θα πραγματοποιηθεί τις επόμενες ημέρες βάσει συγκεκριμένων κριτηρίων από επιτροπή καθηγητών που συμμετέχουν στο πρόγραμμα και του διευθυντή του σχολείου.

Παρακαλούνται οι μαθητές της Β και της Γ τάξης που ενδιαφέρονται να υποβάλλουν μια αίτηση στη γραμματεία του σχολείου μας μέχρι την Παρασκευή 27/9/2019.