Έργα ζωγραφικής με θέμα: “Η νέα γενιά έρχεται το κάπνισμα φεύγει”

Μαθήτριες και μαθητές του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης συμμετέχουν στον Πανελλήνιο μαθητικό διαγωνισμό ζωγραφικής, που διοργανώνει το ίδρυμα George Behrakis με την υποστήριξη του Υπουργείου Παιδείας.

Οι μαθητές μας αξιοποιώντας το ταλέντο τους και την εφευρετικότητα τους δημιούργησαν έργα ζωγραφικής με θέμα:“Η νέα γενιά έρχεται το κάπνισμα φεύγει” ώστε να ευαισθητοποιήσουν τους συμμαθητές τους στην πρόληψη κατά του καπνίσματος.

20220209 093732

Στο πλαίσιο αυτού του διαγωνισμού ομάδα μαθητριών αξιοποιώντας την τεχνική του graffiti απεικόνισαν το θέμα σε τοίχο του σχολείου.

20220209 093807

Το 2ο ΕΠΑΛ συγχαίρει τις μαθήτριες και τους μαθητές και εύχεται επιτυχία στον διαγωνισμό.

Δαλαμήτρα Βάσω Α2

Δαβιώτης Νίκος Α2