Αποτελέσματα επιλογής μαθητών Πληροφορικής για το πρόγραμμα Erasmus

Αποτελέσματα επιλογής μαθητών Πληροφορικής για το πρόγραμμα Erasmus+ KA1
Εκπαιδευτική μετακίνηση στην Βαρκελώνη 2023

Στο πλαίσιο του Ευρωπαικού προγράμματος Erasmus KA1 (Διαπίστευση), στο οποίο συμμετέχει ο τομέας Πληροφορικής του 2ου ΕΠΑΛ Κατερίνης, θα συμμετάσχουν σε εκπαιδευτική μετακίνηση (training), δέκα μαθητές του τομέα, τον Μάρτιο του 2023. Κατόπιν σχετικής πρόσκλησης προς τους μαθητές του τομέα Πληροφορικής συγκεντρωθηκαν 26 αιτήσεις. Οι αιτήσεις των μαθητών αξιολογήθηκαν από την επιτροπή του προγράμματος, οι μαθητές κλήθηκαν σε συνέντευξη και παρακάτω ανακοινώνονται τα ονόματα των μαθητών που έχουν επιλεχθεί να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα καθώς και των αναπληρωτών μαθητών. Μαθητές που δεν προσήλθαν στην συνέντευξη καθώς και μαθητές που δεν προσκόμισαν όλα τα απαραίτητα δικαιολογητικά, όπως αυτά αναφέρθηκαν στην πρόσκληση, αποκλείστηκαν από την διαδικασία. Επίσης μαθητές που έχουν ήδη συμμετάσχει σε προηγούμενη μετακίνηση σε πρόγραμμα Erasmus της σχολικής μονάδας, επιλέχθηκαν ως αναπληρωματικοί.

Μαθητές που επιλέχθηκαν
1. Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος
2. Πέμα Ανδρέας
3. Λαζαρίδης Κωνσταντίνος
4. Θεοχάρης Ραφαήλ
5. Κτενίδης Δημήτρης
6. Κακάλης Βασίλειος
7. Δεμηρτζόγλου Λαοκράτης
8. Κουτσικιανίδης Παναγιώτης
9. Ευαγγέλου Αντώνιος
10. Μαργαρίτης Παρασκευάς - Σαρρής

Αναπληρωματικοί μαθητές
1. Καραίσκος Γεώργιος
2. Πιτσιλής Αριστοτέλης
3. Παπαδοπούλου Παναγιώτα
4. Κατσαμάγκας Κωνσταντίνος

Οι μαθητές που έχουν επιλεγεί καθώς και οι αναπληρωματικοί, θα ενημερωθούν σύντομα για τις ενέργειες που πρέπει να ακολουθηθούν, από τους εκπαιδευτικούς οι οποίοι θα συνοδεύσουν στην μετακίνηση.