Συμμετοχή του 2ου ΕΠΑΛ σε πρόγραμμα Erasmus πρακτικής άσκησης

Το 2ο ΕΠΑΛ Κατερίνης υποδέχθηκε στις εγκαταστάσεις του, δύο πορτογάλους μαθητές με την συνοδεία της καθηγήτριας τους, οι οποίοι στο πλαίσιο προγράμματος Erasmus+ πρακτική άσκηση μαθητών, θα παραμείνουν στην πόλη μας για 3 μήνες και θα εργαστούν σε τοπικές επιχειρήσεις με εξειδίκευση επεξεργασίας εικόνας και ήχου. Οι μαθητές προέρχονται απο την σχολική μονάδα  Agrupamento Escolas Sa Miranda της Braga της Πορτογαλίας. Με την συμμετοχή του στο συγκεκριμένο πρόγραμμα το σχολείο μας, έχει την δυνατότητα να στείλει το επόμενο διάστημα τέσσερις απόφοιτους μαθητές μας για 3μηνη εργασία στην Braga με όλα τα έξοδα πληρωμένα.

eramus port sudents2