Διαγωνισμός Οικονομικής Ολυμπιάδας

Την Παρασκευή 29/3/20024 ο Διευθυντής του 2ου ΕΠΑΛ  Κατερίνης απένειμε τις βεβαιώσεις συμμετοχής, στους μαθητές που συμμετείχαν στο διαγωνισμό της οικονομικής Ολυμπιάδας.  Οι μαθητές του τομέα διοίκησης και οικονομίας  έδειξαν μεγάλο ενθουσιασμό για τη συμμετοχή τους σε ένα διεθνή διαγωνισμό και επέκτειναν   τις γνώσεις τους στο πεδίο των οικονομικών, ενώ παράλληλα καλλιέργησαν δεξιότητες όπως η ευγενή άμιλλα και η ομαδική εργασία. Η διοίκηση και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου θα ήθελαν να συγχαρούν όλους τους μαθητές  , που  εκπροσώπησαν με μεγάλη επιτυχία το σχολείο μας σε ένα διεθνή διαγωνισμό και να ευχηθούν καλή επιτυχία σε όσους μαθητές  κατάφεραν να έχουν εξαιρετικές επιδόσεις και να προκριθούν στην επόμενη φάση του διαγωνισμού.

20240329 102730

Η ομάδα που εκπροσώπησε το σχολείο μας στην Οικονομική Ολυμπιάδα είναι:

Βαλκανιώτης Δημήτριος

Δημητριάδης Ιούλιος