Πρόγραμμα:"GreenComp for a sustainable Future" - Πράσινες Δεξιότητες

Eκπρόσωποι του οργανισμού νεολαίας Go alive και της ομάδας νέων You (th) in the moment, επισκέφτηκαν το σχολείο μας την Δευτέρα 8 Απριλίου με σκοπό να ενημερώσουν τους μαθητές μας για το πρόγραμμα:"GreenComp for a sustainable Future" που υλοποιείται στην πόλη μας και αφορά την βιωσιμότητα και την ενίσχυση των πράσινων δεξιοτήτων. Την παρουσίαση έκαναν οι σύμβουλοι νέων: Πινακά Ν., Στεφανίδου Μ., Χιόνας Μ.

prasines2

Οι μαθητές του τομέα Υγείας και Πρόνοιας της Β' και Γ' Λυκείου παρακολούθησαν με ενδιαφέρον την παρουσίαση καθώς συμμετείχαν και σε ένα βιωματικό παιχνίδι που ετοιμάστηκε από την ομάδα. Στο τέλος της εκδήλωσης διατέθηκαν στους μαθητές μας από τους συμβούλους νέων "πράσινοι σελιδοδείκτες".Τούς ευχαριστούμε θερμά.

prasines