Ημερίδα : Κατανοώντας την εφηβεία - Αποτελεσματικοί τρόποι επικοινωνίας με τους εφήβους/ες

Την Τετάρτη 13-3-2024 στις 6:00 μ.μ. γονείς, κηδεμόνες, εκπαιδευτικοί του 2ου ΕΠΑΛ. Κατερίνης και του ΕΠΑ.Λ Αιγινίου είχαν τη μοναδική ευκαιρία να συζητήσουν και να προβληματιστούν πάνω στο θέμα της εφηβείας αναζητώντας αποτελεσματικούς τρόπους επικοινωνίας με τους έφηβους/ες.
Η  καθοδήγηση της ψυχολόγου κας Αδαμίδου Μαρίας ήταν καθοριστική για μια πιο ολοκληρωμένη προσέγγιση της εφηβείας και η συμβολή της σημαντική στη δημιουργία διαύλων επικοινωνίας μαζί τους.

EFIVOI
Το σχολείο μας είναι ανοικτό σε τέτοιου είδους δράσεις που μπορεί να δημιουργήσουν ισχυρούς δεσμούς μεταξύ σχολείου-οικογένειας και να συμβάλλουν στην ολόπλευρη ανάπτυξη των μαθητών/τριών.