Διδακτική επίσκεψη  του τμήματος των Υπάλληλων Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού (ΓΟΑ)

Ο   τομέας Διοίκησης  και Οικονομίας και συγκεκριμένα το τμήμα των   Υπάλληλων

Αποθήκης και Συστημάτων Εφοδιασμού (ΓΟΑ) στα πλαίσια των μαθημάτων του αναλυτικού προγράμματος της ειδικότητας τους,  πραγματοποίησαν διδακτική επίσκεψη, στην εταιρεία "PIERIA FIRE" που δραστηριοποιείται στον τομέα πυρασφάλειας, αλλά και σε συστήματα ελέγχου & παρακολούθησης.

pyrosvistika

Εκπρόσωπος  της εταιρείας μίλησε αναλυτικά για τα προϊόντα της επιχείρησης και  έδωσε πολύ χρήσιμες συμβουλές αντίδρασης σε περιπτώσεις πυρκαγιάς. Επίσης οι μαθητές με ενθουσιασμό παρακολούθησαν την ξενάγηση στο χώρο της επιχείρησης και είδαν από κοντά τα όλα τα προϊόντα της επιχείρησης που χρησιμοποιούνται  για τη πυροπροστασία.