Εκπαιδευτική επίσκεψη του τμήματος των Υπάλληλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών οικονομικές υπηρεσίες του Δήμου Κατερίνης και στη ΔΟΥ Κατερίνης

Ο   τομέας διοικητής και οικονομίας και συγκεκριμένα το τμήμα των     Υπάλληλων Διοίκησης και Οικονομικών Υπηρεσιών (ΓΟΥ1) στα πλαίσια του μαθήματος της Φορολογικής Πρακτικής πραγματοποίησαν εκπαιδευτικές επισκέψεις   στις οικονομικές υπηρεσίες του Δήμου Κατερίνης και  στη ΔΟΥ Κατερίνης. Οι επισκέψεις αυτές είναι σημαντικές για την καλύτερη  κατανόηση του αντικειμένου του μαθήματος. Οι μαθητές με ενθουσιασμό παρακολούθησαν την ξενάγηση στους χώρους των υπηρεσιών και άκουσαν τους υπαλλήλους που ανέλυσαν τις προσφερόμενες υπηρεσίες.

eforia
Το 2ο ΕΠΑΛ θα ήθελε  να ευχαριστήσει τις υπεύθυνες υπαλλήλους για την ενημέρωση των μαθητών/τριών που  με ενθουσιασμό μετέδωσαν τις γνώσεις τους και την εμπειρία τους.