Εκπαιδευτική επίσκεψη του τμήματος Υπάλληλων Τουριστικών Επιχειρήσεων στο τουριστικό γραφείο Velonis Holidays

Στις 19/1/24 οι μαθητές του  τμήματος Υπάλληλων Τουριστικών Επιχειρήσεων  (ΓΟΤ1)  πραγματοποίησαν εκπαιδευτική επίσκεψη στο Τουριστικό Γραφείο της πόλης μας, Velonis Holidays. Μετά το θερμό καλωσόρισμα, μέλος της οικογενειακής επιχείρησης η κ. Βελώνη Χρύσα μας ενημέρωσε σχετικά με τον τρόπο λειτουργίας της επιχείρησης, τις υπηρεσίες που προσφέρει και λογισμικά προγράμματα που χρησιμοποιούν. Επίσης τους ανέλυσε τις επαγγελματικές δυνατότητες, τις ευκαιρίες και τις απειλές που υπάρχουν στο συγκεκριμένο τομέα.

episkech

Οι μαθητές έδειξαν ιδιαίτερο ενδιαφέρον για την επιχείρηση, κάνοντας ερωτήσεις σχετικές με τη λειτουργία της και το επάγγελμα του τουριστικού πράκτορα γενικότερα.