Δημιουργία ημερολογίου 2024

Στα πλαίσια του μαθήματος ερευνητική εργασία η εκπαιδευτικός Τσέτσιλα Ευγενία του Τομέα Υγείας Πρόνοιας κ Ευεξίας με του μαθητές/τριες των τμημάτων της Α’ τάξης : Α1,Α2,Α3,Α6,Α7,  δημιούργησαν ένα ημερολόγιο με πρώτες βοήθειες με σύνθημα κάθε μέρα μπορούμε να βοηθήσουμε έναν συνάνθρωπο μας.

ημερολογιο

Κάθε μήνας είναι  μια διαφορετική πρώτη βοήθεια με εικόνες και λόγια. Ιανουάριος Πνιγμός από ξένο σώμα, Φεβρουάριος Λιποθυμία, Μάρτιος ρινορραγία, Απρίλιος επιληψία, Μάιος αιμορραγία, Ιούνιος ηλίαση, Ιούλιος έγκαυμα,  Αύγουστος τσίμπημα από σφήκα, Σεπτέμβριος γενικά τραύμα, Οκτώβριος διάστρεμμα, Νοέμβριος έμφραγμα, Δεκέμβριος Καρδιοπνευμονική ανάνηψη.

Αγγελική Παπαγεωργίου